Я думаю, що всі батьки бували в такій ситуації, коли захворіла їхня дитина. Переживання, тривога, як кажуть «душа болить». Як йому допомогти? Що робити коли захворіла дитина?

В першу чергу не панікуйте, поводьтеся спокійно, не показуйте свою тривогу, тому, що це передається дитині і впливає на її одужання.

Якщо хвороба почалася раптово, і ви не можете зрозуміти що з дитиною, тоді не затримуйтеся з викликом лікаря або швидкої допомоги. Дуже часто захворювання у дітей починається з підвищення температури тіла, тому в першу чергу поміряйте температуру тіла, навіть якщо вам здається що вона в межах норми. При підвищенні температури тіла вище 38,50-39,00 дайте йому жарознижуючий препарат (препаратом вибору є парацетамол), не перегрівайте дитину, температура кімнати повинна бути не вище 20С.

Якщо захворювання почалося з блювоти, пропустіть одне годування і відпоюйте дитину сольовими розчинами (Регідрон, Ораліт або їх аналогами). При їх відсутності будь-якою рідиною чай, компот, або навіть простою прокип’яченою водою (крім соків) кімнатної температури, давати невеликими порціями, але часто . При болях у животі не застосовуйте знеболюючих засобів до огляду хірурга, це може приховати симптоми хірургічних захворювань (апендицит, холецистит).

Постарайтеся якомога більше приділяти увагу дитині, спостерігайте за нею, стежте за її випорожненнями (запор чи пронос), дуже важливо мочиться дитина чи ні, колір сечі. Якщо дитина відмовляється від їжі, не годуйте її насильно, краще давати багато пити.

Якщо у дитини висока температура тіла (понад 39С-40С), яка не піддається зниженню, якщо дитина млява (навіть при нормальній температурі), якщо у дитини задуха, або безперервна блювота, виражені болі в животі- необхідно викликати невідкладну медичну допомогу.

Намагайтеся не займатися самолікуванням.